BİR DÖNEM DAHA BİTİYOR

Odamız üyelerinin olurlarıyla seçilen kurullarımızın görev süresi Mayıs 2022 sonunda bitiyor. Seçimli Olağan Genel Kurulumuz 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Odamız Eğitim Salonunda gerçekleştirilecektir.

2019-2022 Dönemi Covit-19 salgını ile eşdeğer olarak geçti maalesef. Yine de zorunlu ve zorunlu olmayan eğitimlerimizi yüz yüze ve çevrim içi zoom üzerinden tamamladık.

Üyelerimiz ile bir araya gelerek sosyalleştiğimiz yemekler v.b. faaliyetleri istediğimiz düzeyde yapamadık. İnşallah bundan sonra daha sık bir araya gelme fırsatını yakalarız.

Her şeye rağmen özellikle vergi idaresi başta olmak üzere kurumlarla ilişkimizi en yüksek düzeyde tutmaya gayret ettik. Üyelerimizin ve mesleğimizin sorunlarını yetkililere hızlıca aktarmaya çalıştık.

İki dönemdir üstlendiğim Yönetim Kurulu Başkanlığı görevim yasal süremin dolması sebebiyle sona eriyor.2000-2004 arası 2 dönem Denetleme Kurulu Üyeliği, 2004-2022 arası 2 dönem Saymanlık, 3 dönem Başkan Yardımcılığı ve son olarak ta 2 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Yeminli Mali Müşavirliğe başladığım 1999 yılından bu güne 9 dönemdir sürdürdüğüm Oda çalışmalarımı gönül huzuru içinde tamamlıyorum.

Görev yaptığım süre içerisinde desteklerini esirgemeyen üyelerimize, benimle Yönetim, Disiplin ve Denetim Kurulları ile Türmob Delegasyonunda görev yapan seçilmiş üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca Odamızda her zaman güler yüzle hizmet veren Oda Çalışanlarımıza özel teşekkürlerimi sunuyorum.

Şimdi seçim zamanı. Yapılacak seçimli genel kurulun Odamıza yakışır olgunlukta geçmesi en büyük dileğimdir. Kurullara ve Delegasyona seçilecek üyelerimize şimdiden üstün başarılar diliyorum. Seçim sonuçlarının alınacağı 29 Mayıs akşamı sonuçları önce olgunlukla ve birbirimizi tebrik ederek alkışlarla neticelendireceğimizi umuyorum.

Sağlıcakla kalın.

Kemal Tığoğulları

Bursa YMMO Bşk.

ase

2022 Yılı mesleğimiz ve meslektaşlarımız açısından umutlarla dolu olsun.